Осум едноставни начини да се контролира стресот

Wellness lifestyle | 07-07-2016

Осум едноставни начини да се контролира стресот

Едноставни промени во држењето, навиките, размислувањето и однесувањето, обично доведуваат до редуцирање на стресот и напнатоста. Еве осум брзи и едноставни работи кои стручњаците препорачуваат веднаш да ги примените за да го држите своето ниво на стрес под контрола.

Twitter Дисплеј

Забава, наука, спорт, музика, филм. Наскоро...

Умност

Душан Радовиќ

Се плашам од оние кои повеќе можат одошто знаат. Ако им се спротивставиме, тие ќе ни покажат дека уште повеќе можат одошто знаат.

Виц блиц

Снаа и свекрва

Имала жена син и тој се оженил. Првото утро свекрвата седнува и пие кафе, па и вели на снаата: -Знаеш што, снао, морам да ти кажам... Снаата: Добро, само ти кажи ми. -Знаеш,...

Кутија за пребарување

Бизар

Енциклопедија

Политоника

ОФРА ХАЗА

05.07.2016

ОФРА ХАЗА

Офра Хаза (хебрејски:, עפרה חזה; арапски:: عوفرة حازة) е родена на 19....

Клик за повеќе

Ука и поука

Не е бричено, ами стрижено

05.07.2016

Не е бричено, ами стрижено

Ето како се инатила една жена. Мажот је видел едно дете гологлао, брич...

Клик за повеќе

Забава

05.07.2016

За убавите жени

Таа е предизвик, ја негира, ја ништожува рамнодушноста во нејзината пр...

Клик за повеќе

Живот

Спортсмен

Здравје

Едукатор

Пробајте ја нашата нова страна. Влатко М.

Најава или Регистрирај се