Потребно време за читање: 4 минути

Една анкета што ја направи американското списание „Гламур“ покажа дека дури 31% од мажите мастурбираат на работа. Меѓутоа, тоа не е единственото шокантно откритие.

Такви се и следниве резултати од разни анкети во кои учествувале 1.000 мажи ширум светот:

 1. Каде сте мастурбирале? (Изберете еден од понудените одговори):
  На работа: 31%
  Во родителска куќа: 31%
  На журка: 10%
  Во текот на возењето: 24%
  На ниедно од понудените: 4%.
 2. Кога жена ќе се разголи пред вас, кој дел од нејзиното тело прво го забележувате?
  Нејзините гради: 52%
  Стомакот: 11%
  Гениталиите: 10%
  Бутините: 6%
  Толку сум залуден што не забележувам ништо: 21%.
 3. Кој дел од вашето тело најрадо би го промениле?
  Стомакот: 33%
  Големината на пенисот: 18%
  Косата: 7%
  Лузните: 4%
  Не размислувам за тоа: 38%.
 4. Кој е вашиот најголем страв?
  Смрт: 23%
  Сиромаштија: 36%
  Брак: 5%
  Јавно обраќање: 10%
  Неуспех на работа: 13%
  Самотија: 13%.
 5. Кога жената би морала да има само два од предложениве квалитети- добар изглед, памет, грижливост, духовитост- кој би го избрале?
  Добар изглед и памет: 25%
  Добар изглед и грижливост: 30%
  Добар изглед и духовитост: 15%
  Памет и духовитост: 8%
  Памет и грижливост: 14%
  Грижливост и духовитост: 7%.
 6. Што мислите, за што жените најмногу разговарат?
  Што им се случило на работа: 18%
  Гардероба, шопинг, облека: 42%
  Нивните љубовни јадови: 33%
  Озборување за познати: 41%
  Планови што ги имаат со мажи: 8%
  Проблеми во врската: 14%.
 7. Откако сте и испратиле порака, таа одговара веднаш. Што сте помислиле?
  Ефикасна е: 85%
  Очајна е: 15%.
 8. Ако би морале да и купите на девојката тампони…
  Не е срамота да ги купам. Тоа е нормално: 67%
  Ќе купам пиво и мезе заедно со нив, за да и го свртам вниманието на касиерката: 16%
  Никогаш не би купувал тампони: 17%.
 9. Која е најголемата лага што сте ѝ ја рекле на жената за да ја одвлечете в постела?
  Дека имам подобра работа: 11%
  Дека имам повеќе пари: 17%
  Дека повеќе ми се допаѓа: 55%
  Дека сум сингл: 17%.
 10. Колку би сакале да ви трае секој сексуален однос (не сметајќи ја предиграта)?
  5 до 9 минути: 9%
  10 до 14 минути: 16%
  15 до 19 минути: 19%
  20 до 29 минути: 18%
  30 до 39 минути: 14%
  Еден час: 21%.
 11. Сте излегле на вечера со девојката. Што би сакале таа да нарача:
  Салата: 11%
  Бифтек: 38%
  Жесток пијалок: 13%
  Прво десерт: 7%
  Не е важно: 31%.
 12. Нејзиниот телефон се наоѓа на масата, а таа е во бањата. И стигнува порака. Дали ќе ја прочитате?
  Да: 24%
  Не: 76%.
 13. Геј маж се обидува да ве шармира. Вие:
  Мислите дека е тоа симпатично: 56%
  Непријатно ви е: 44%.
 14. Кога би можеле да бидете Бред Пит еден ден, би сакале да:
  Водите љубов со Анџелина Џоли колку пати можете: 37%
  Се дружите со Клуни: 11%
  Го поправите Њу Орлеанс: 8%
  Играте со децата: 6%.
 15. Дали би раскинале со девојката ако таа не им се допаѓа на вашите пријатели?
  Да: 16%
  Не: 84%.
 16. Дали ви се допаѓа кога кај девојката под маичката се наѕираат бретелите од брусхалтерот?
  Да: 42%
  Не: 21%
  Никогаш тоа не го забележувам: 37%.
 17. На која тема вашата девојка не смее никогаш да се шегува?
  Вашата мајка: 16%
  Вашиот пенис: 21%
  Вашите финансии: 12%
  Вашите вештини в кревет: 18%
  Тимот за кој навивате: 6%
  Може да се шегува на која било тема: 53%.
 18. Кој тренд ви се допаѓа или би го испробале во наредната сезона?
  Сандали со чорапи: 21%
  Чевли без чорапи: 16%
  Ногавици сечени над глуждот: 8%
  Машка торбичка: 8%
  Пантолони со јарки бои: 15%
  Тенка кравата: 22%
  Ниедно од понудените: 39%.
 19. Кој од предложениве козметички третмани би го спровеле врз себе?
  Пилинг: 17%
  Хидратација: 24%
  Депилација: 16%
  Употреба на коректор: 6%
  Користење на маска: 6%
  Маникир и педикир: 10%
  Ништо од понуденото: 37%.
 20. Дали Сури расте премногу брзо?
  Да- не би требало да носи штикли и кармин: 21%
  Не- нејзините родители се прекрасни: 14%
  Која е Сури?: 65%.
 21. Ви треба ли сериозна врска?
  Не ми треба: 32%
  Сериозната врска е сѐ што ми треба: 68%.
 22. Дали би ви пречело вашата девојка или жена да заработува повеќе од вас?
  Да: 16%
  Не: 84%.
 23. Кога ја нема мачката, глувците:
  Излегуваат и се пијанчат: 19%
  Ги викаат другарите и прават куќна журка: 23%
  Седат дома и јадат брза храна: 25%
  Им недостасува мачката и одвај чекаат да се врати: 33%.
 24. Поминаа 10 минути, а таа не достигнува оргазам. За што размислувате вие?
  За спортот: 14%
  Што би можел уште да сторам за да ја задоволам: 62%
  Сака ли повеќе?: 10%
  Не можам повеќе: 14%.
 25. Дали кога било би ги лажеле пријателите дека имате девојка?
  Да: 8%
  Не: 92%.
 26. Кога ќе видите жена во стриптиз клуб посакувате:
  Таа да игра за вас: 25%
  Да имате секс со неа: 45%
  Да пронајде друга работа: 30%.
 27. Ако се колебате да се врзете, што ве спречува?
  Сакате да заработите повеќе пари пред да се скрасите: 46%
  Уште слобода да се дружам со пријателите: 21%
  Се чувам за некоја подобра: 21%.
 28. Кога би можеле еден ден да бидете жена, што би сториле?
  Би се играле со вашите гради цел ден: 15
  Би откриле како изгледа женскиот оргазам: 48%
  Би јаделе и пиеле на моминска вечера: 12%
  Би разговарале со жените во тоалет: 18%.
 29. Замислете да морате да водите љубов само во една поза до крајот на животот. Која би била тоа?
  „Кучешка“: 31%
  Мисионерска: 19%
  Стоечка: 2%
  Таа горе: 39%
  Некоја друга: 9%.
 30. Кога би можеле да одите на пиво со некое од предложениве лица, кое би го избрале:
  Барак Обама: 22%
  Марк Санчез: 5%
  Џеј Зи: 8%
  Џон Стјуарт: 15%
  Марк Закерберг: 5%
  Меган Фокс: 45%.
 31. Седите во бар и ви приоѓа една жена. Што би сакале да ви каже?
  „Здраво, јас сум………“: 64%
  „Сакам да одам одовде“: 13%
  „Можам ли да ти платам пијалок?“: 23%.
 32. На нејзиниот Фејсбук профил стои дека има тетоважа. На кој дел од телото би сакале да ја има?
  Во бикини зоната: 32%
  На долниот дел од грбот: 24%
  На стопалото или глуждот: 14%
  На рачниот зглоб: 4%
  На рака: 5%
  Никаде. Не сакам тетоважи: 20%.
 33. Чија задница е подобра?
  На Ким Кардашијан; 63%
  На Пипа Мидлтон: 37%.
 34. За што мислите секој ден?
  За секс: 38%
  За храна: 5%
  За мојот спортски тим: 4%
  За мојот изглед: 8%
  За работа: 14%
  За пари: 31%.
 35. За каков секс точно фантазирате?
  За секс со некој што сум го видел во филм или магазин: 32%
  За секс со која било жена: 14%
  За секс што сум го имал во минатото: 15%
  За секс со мојата девојка/жена вечер: 39%.
Прочитај и за ... >>  За вистинската љубов

Магазинот „Глаумр“ направил и споредби на анкетите од 1995. и испитувањата од 2012. година. Еве ги резултатите:

Кога би било безболно, безбедно и бесплатно, дали би сакале вашата девојка/жена да вгради импланти во градите?
1995: 55% одговориле „да“
2012: 29% одговориле „да“.

Дали би гласале за женски претседателски кандидат?
1995.: 29% одговориле „да“
2012.: 74% одговориле „да“.

Дали би сакале жената да го земе вашето презиме?
1995.: 24% одговориле „да“
2012.: 42% одговориле „да“.

Дали порадо би се ожениле со 10 години постара или со 10 килограми потешка жена од вас?
1995.: 53% рекле 10 години постара
2012.: 51% рекле 10 години постара.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here