barcelona барселона
Потребно време за читање: < 1 минута

Се случи на крајот од 2006-та: „Барса“ во детското срце

По објавувањето на една слика на која едно мало Јапонче со шал на тимот „Барселона“ плаче на трибините на стадионот во Јокохама, поради поразот на неговите љубимци во финалето на Клупското светскоп првенство од бразилскиот Интернасионал, челниците на актуелниот првак на Европа одлучија да ја наградат неговата верност.

„Со истрага” е утврдено дека е во прашање Лео Мијагата, чиј татко е еден од бројните регистрирани членови на каталонскиот гигант, а кој зел учество и во тренинг кампот кој за младите го организирала „Барса“ во Јапонија.

Поради фотографијата која го забележала моментот на тагата на момчето, члениците на екипата од „Ноу Камп“ одлучиле овој навивач да го наградат со патување во Шпанија и краток престој во „работна посета“ на фудбалскиот клуб и неговите спортски објекти;

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here