Потребно време за читање: < 1 минути

Трпе оптегнат на троседот и се обраќа на Трпејца:

-Трпејце мила, тешко ми е да те гледам како само работиш и се мачиш. Те молам, затвори ја вратата од кујната!

Претходен написМузеј на живите фосили – Охридско езеро
Следен написКритериум и дело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here