Тројца лудаци

Дошле тројца лудаци во лудница и со нив разговара доктор. Го прашува првиот:

-Зшто си ти тука?

Вели тој:

-Јас пушев во еднонасочна улица.

Вториот вели:

-Јас ја затворив вратата од велосипедот гласно на паркинг.

А третиот:

-Е, јас полицаец, ги уапсив овие двајца.

Повеќе во оваа категорија: « Дебела Компјутерски совет »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Конфучиј

Подобро е да се сака вистината, одошто да се знае.

Виц блиц

Ева и Бог Еден ден во Рајската градина

Ева го довикува Бога: -Боже, имам проблем! -Во што е проблемот, Ева?- и се јавува Бог. -Боже, знам дека Ти ме создаде и ми ги даде оваа прекрасна градина, овие прекрасни...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се