Од тројца лудаци еден нај

Директор на лудница решава да го пушти на викенд најмалку лудиот. Избира тројца нај и го прашува првиот:

-Два плус два?

Овој како од топ одговара:

-Триста!

Го пашува вториот исто. Тој одговара:

-Вторник!

Третиот се смее како глупав. Директорот го прашува:

-А зошто ти се смееш?

-Јас знам, знам, знам...

-Што знаеш?

-Го знам одговорот.

-Ај кажи.

-А што?

-Колку се два плус два?

-Па четириии!

Директорот:

-Браво, секоја чест, ај пакувај се...

Тој се пакува, а при заминување директорот го прашува:

-Како дојде до резултатот?

-Лесно и брзо, вторник минус триста!

Повеќе во оваа категорија: « Хакерски Татко, син и порно филмови »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Душан Радовиќ

Се плашам од оние кои повеќе можат одошто знаат. Ако им се спротивставиме, тие ќе ни покажат дека уште повеќе можат одошто знаат.

Виц блиц

Пијан возач

Се возат жена и маж со автомобил на автопат. Ги запира полицаец и го прашува мажот: -Зошто возеше 65 километри на час кога е дозволено 55? Мажот: -Жими мајка, не возев толку брзо. Жената: -Зошто...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се