Хакерски

Одат двајца хакери низ улица и здогледуваат исклучително згодна девојка. Едниот вели:

-Гледај какви оваа има Properties!

Другиот:

-Џабе ти е, кога е read-only! 

Повеќе во оваа категорија: « Два збора Од тројца лудаци еден нај »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Вилјам Хазлит

Единствен грев што не може да се прости е лицемерието, а каењето на лицемерот е само по себе лицемерие.

Виц блиц

Жена изгубена - добиена на покер

Игра Трпе покер со другарите, па во еден миг вели: - Жено, вари кафе. Те добив назад!

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се