Проблем на убава жена

Убава жена му се жали на доктор:

-Докторе, штом ќе легнам веднаш заспивам. Дали е тоа нешто сериозно?

Докторот:

-Не, само треба да го промените мажот!

Повеќе во оваа категорија: « Басна со модерно наравоучение Два збора »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Франц Кафка

Безработицата е извор на сите мани, круна на сите добродетелства.

Виц блиц

Рибарски

Разговараат двајца рибари: -Не знам дали сум ти раскажувал за оној сом што го фатив последниот пат? -Ма да, си ми раскажувал барем десет пати досега, само не знам дали се уште...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се