Басна со модерно наравоучение

Слушнале животните во шумата дека еден мечок има листа за убивање. Сите се исплашиле, па најпосле викнал еленот дека тоа веќе не може да го поднесува и оти оди да го праша дали е точно.

-Мечоку, мил и драг другар наш, слушнав дека имаш листа за убивање.

-Имам.

-Дали сум јас на таа листа?

-Си.

Утредента еленот го нашле мртов. Втор се охрабрил волкот и отишол кај мечокот.

-Мечоку наш мил и драг, слушнав дека имаш листа за убивање.

-Имам.

-Дали сум јас на таа листа?

-Си.

Утредента и волкот го нашле мртов. Следниот ден отишол зајко:

-Еј мечоку, неранимајко наш, дали сум јас на таа твоја листа?

-Си зајко.

-А дали би можел да ме избришеш од неа?

-Може, нема проблем! 

Наравоучение:

Комуникацијата е клуч на успехот.

Повеќе во оваа категорија: « Промашување Проблем на убава жена »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Перл Бак

На мажот лесно престанува да му се допаѓа оваа или онаа жена, но тој не престанува да ја сака својата омилена хана.

Виц блиц

Пијани и возење

Четворица пијани излегуваат од кафеана и му приоѓаат на автомобил. Еднот од нив вели: -Тошо, ти ќе возиш. Тошо се чуди: -Зошто баш јас? -Премногу си пијан за да можеш да пееш!

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се