Промашување

Човек доведува бремена жена кај гинеколог на контрола, а по неа го прашува докторот:

-Докторе, како ми е жената?

-Па, знаете, имаме проблем. Бременоста е вонматерична.

-Докторе, еве ви 1.000 евра.

-Немојте толку, Ве молам, па тоа е едноставна интервенција.

-Ама тоа не е за интервенцијата, туку за никому да не му кажувате дека сум промашил. 

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Др. Спенсер Џонсон

Ништо не е побезнадежно од планирањето на радоста.

Виц блиц

Средство против вијагра

Влегува човек в аптека и прашува: - Имате ли некое средство против вијагра? Ни умре дедото па не можеме да го затвориме сандакот.

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се