Промашување

Човек доведува бремена жена кај гинеколог на контрола, а по неа го прашува докторот:

-Докторе, како ми е жената?

-Па, знаете, имаме проблем. Бременоста е вонматерична.

-Докторе, еве ви 1.000 евра.

-Немојте толку, Ве молам, па тоа е едноставна интервенција.

-Ама тоа не е за интервенцијата, туку за никому да не му кажувате дека сум промашил. 

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Свами Вивекананда

Кој го бара бога, нема да го најде. Кој се бара себе си, бог ќе го најде.

Виц блиц

Не сфаќа

Влегува Симо дома и ја затекнува Симејца со Цветко в кревет. Симо:-Што правите вие?! А Симејца му вели на Цветко:-Ете, нели ти реков дека нема да сфати...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Пробајте ја нашата нова страна. Влатко М.

Најава или Регистрирај се