Пијан возач

Се возат жена и маж со автомобил на автопат. Ги запира полицаец и го прашува мажот:

-Зошто возеше 65 километри на час кога е дозволено 55?

Мажот:

-Жими мајка, не возев толку брзо.

Жената:

-Зошто лажеш кога возеше 70 километри на час?

Мажот:

-Замолчи, кучко!

Полицаецот:

-Не си ставил ни ремен.

Мажот:

-Сега штотуку го симнав.

Жената:

-Зошто пак лажеш кога ич го немаше на тебе?

Мажот:

-Замолчи, козо една!

Полицаецот ја прашува жената:

-Дали тој секогаш така зборува со тебе?

Жената:

-Не, само кога е пијан.

Повеќе во оваа категорија: « Не сфаќа Луди закони »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Јохан Волфганг Гете

Кога ќе сретнеме некој што ни должи благодарност, веднаш се сеќаваме на тоа, а колку пати сме сретнале некого кому му ја должиме, а на тоа да не сме се...

Виц блиц

Од тројца лудаци еден нај

Директор на лудница решава да го пушти на викенд најмалку лудиот. Избира тројца нај и го прашува првиот: -Два плус два? Овој како од топ одговара: -Триста! Го пашува вториот исто. Тој одговара: -Вторник! Третиот се...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се