Не сфаќа

Влегува Симо дома и ја затекнува Симејца со Цветко в кревет.

Симо:
-Што правите вие?!

А Симејца му вели на Цветко:
-Ете, нели ти реков дека нема да сфати...

Повеќе во оваа категорија: « Плавуша и црн леб Пијан возач »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Џорџ Бернард Шо

Разумните луѓе себе си му се прилагодуваат на светот; неразумните се упорни во обидот светот да го прилагодат на себе си. Оттука сиот напредок зависи од неразумни луѓе.

Виц блиц

Заедничко

-Што им е заедничко на полицаец и пес? -И едниот и другиот те гледаат како да те разбираат. 

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се