Рибарски

Разговараат двајца рибари:

-Не знам дали сум ти раскажувал за оној сом што го фатив последниот пат?

-Ма да, си ми раскажувал барем десет пати досега, само не знам дали се уште расте!

Повеќе во оваа категорија: « Старост и вијагра Час по филозофија »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Овидиј

Коњ кој долго време стоел, нема добро да трча.

Виц блиц

Проблем на убава жена

Убава жена му се жали на доктор: -Докторе, штом ќе легнам веднаш заспивам. Дали е тоа нешто сериозно? Докторот: -Не, само треба да го промените мажот!

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се