Заедничко

-Што им е заедничко на полицаец и пес?

-И едниот и другиот те гледаат како да те разбираат. 

Повеќе во оваа категорија: « Пак му се оди Старост и вијагра »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Луциј Анеј Сенека

Треба да се прави она што е пристојно, а не она што е допуштено.

Виц блиц

Најглупави на светот

Буле му вели на еден полицаец: -Чичко, чичко, јас можам да докажам дека вие, полицајците, сте најглупавите луѓе на светот. -Ма бегај, детиште низаедно, немој да те казнам за навреда! -Ама, навистина тоа...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се