Снаа и свекрва

Имала жена син и тој се оженил. Првото утро свекрвата седнува и пие кафе, па и вели на снаата:

-Знаеш што, снао, морам да ти кажам...

Снаата: Добро, само ти кажи ми.

-Знаеш, кога сум станата наутро, пијам кафе и сум ставила каранфил на левото уво, ништо не ме прашувај. Ако ми е на десното, тогаш сум добра. 

Снаата: Знаеш што, свекрво, кога јас станувам, се туширам, па испивам некоја чашка ракија, многу ми е гајле на кое уво ти е каранфилот.

Повеќе во оваа категорија: « На алгебарски Само двапати »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Перл Бак

На мажот лесно престанува да му се допаѓа оваа или онаа жена, но тој не престанува да ја сака својата омилена хана.

Виц блиц

Пијани и возење

Четворица пијани излегуваат од кафеана и му приоѓаат на автомобил. Еднот од нив вели: -Тошо, ти ќе возиш. Тошо се чуди: -Зошто баш јас? -Премногу си пијан за да можеш да пееш!

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се