На алгебарски

Им се фали една мајка на сосетките:

-Само да знаете колку ми е синот паметен! Веќе е попаметен од татко му, а богами и од мене. Тој учи француски, англиски, германски, алгебра... Ајде, сине мамино, кажи ни нешто на алгебарски!

Повеќе во оваа категорија: « Исчезната сопруга Снаа и свекрва »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Душан Радовиќ

Се плашам од оние кои повеќе можат одошто знаат. Ако им се спротивставиме, тие ќе ни покажат дека уште повеќе можат одошто знаат.

Виц блиц

Тел. повик на пријател од робија

Заѕвонува телефон и се слуша груб глас: - Ало, дали е тука 990237631? - Да, а кој го бара? - Овде 844803361, негов пријател од робија.

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се