ТБЦ - БМВ

- Докторе, докторе, кашлам, не можам да дишам, умирам...

- Смирете се, полека. Кажете ми, дали некој во вашето семејство имал ТБЦ?

- ТБЦ никој никогаш немал, но стрико ми имаше БМВ!!!

Повеќе во оваа категорија: « Мртви пијани возат автомобил Вилици »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Луциј Анеј Сенека

Малите грижи говорат, а големите молчат.

Виц блиц

На нудистичка плажа

Буле со родителите првпат е на нудистичка плажа. По 30 минути играње в песок доаѓа кај татко му и го прашува: -Тато, зошто некои чичковци ја имаат онаа работа поголема, а...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се