Мртви пијани возат автомобил

Возат двајца мртви пијани автомобил.

- Ќе стасаме ли наскоро в град?

- Да, еве сега почесто газиме пешаци.

- А може ли тоа малку побрзо?

- Не знам, батка, ти возиш!

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Свами Вивекананда

Кој го бара бога, нема да го најде. Кој се бара себе си, бог ќе го најде.

Виц блиц

Рибарски

Разговараат двајца рибари: -Не знам дали сум ти раскажувал за оној сом што го фатив последниот пат? -Ма да, си ми раскажувал барем десет пати досега, само не знам дали се уште...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се