Пијани и возење

Четворица пијани излегуваат од кафеана и му приоѓаат на автомобил. Еднот од нив вели:

-Тошо, ти ќе возиш.

Тошо се чуди:

-Зошто баш јас?

-Премногу си пијан за да можеш да пееш!

Повеќе во оваа категорија: « Добар ручек Конец »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Аристип

Убавата ќе те предаде, грдата нема да ти се допаѓа; сиромашната ќе те упропасти, а богатата со тебе ќе владее. Ете, избери што најлесно ќе поднесуваш.

Виц блиц

Два збора

На приемен испит на Ликовна академија пред кандидатите биле поставени три слики: а) изгорен леб б) удавен човек в) бремена жена Задачата била: да се пронајдат само два збора што се карактеристични за сите...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се