Конец

Оди луд низ лудница и зад себе влече конец. Наидува доктор и го прашува:

-Зошто го влечеш конецот?

Лудиот одговара:

-Па, ај ти туркај го ако можеш.

Повеќе во оваа категорија: « Пијани и возење Добар ручек »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Франсоа Моријак

Никој не е толку паметен како глупакот кога не отвора уста.

Виц блиц

Конец

Оди луд низ лудница и зад себе влече конец. Наидува доктор и го прашува: -Зошто го влечеш конецот? Лудиот одговара: -Па, ај ти туркај го ако можеш.

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се