Др. Спенсер Џонсон

Ништо не е побезнадежно од планирањето на радоста.

Повеќе во оваа категорија: « Барух Спиноза Сри Ауробиндо »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Семјуел Батлер

Едноставната забава е последно прибежиште од комплекси

Виц блиц

Писмо на плавуша

Му пишува плавуша писмо на својот син: „Мил синко мајчин, Ти го пишувам писмово за да знаеш дека ти пишувам. Ако го добиеш, значи стасало. Ако не, јави ми за повторно да...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се