Барух Спиноза

Не плачи, не лути се, туку сфаќај.

Повеќе во оваа категорија: « Вилијам Балтер Јејтс Др. Спенсер Џонсон »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Барух Спиноза

Не плачи, не лути се, туку сфаќај.

Виц блиц

Басна со модерно наравоучение

Слушнале животните во шумата дека еден мечок има листа за убивање. Сите се исплашиле, па најпосле викнал еленот дека тоа веќе не може да го поднесува и оти оди да го...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се