Марк Твен

Човек кој не чита добри книги нема никаква предност во однос на оној што воопшто не знае да ги чита.

Повеќе во оваа категорија: « Свами Вивекананда Рене Декарт »

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен

врати се горе

Twitter Дисплеј

Умност

Франц Кафка

Безработицата е извор на сите мани, круна на сите добродетелства.

Виц блиц

На алгебарски

Им се фали една мајка на сосетките: -Само да знаете колку ми е синот паметен! Веќе е попаметен од татко му, а богами и од мене. Тој учи француски, англиски, германски,...

Кутија за пребарување

Енциклопедија

Живот

Спортсмен

Најава или Регистрирај се